Opravdu?

Letecko-parašutistický tábor Czech Special Force 2022

Pořadatel: Dům dětí a mládeže Kamarád Třemošná

Aktualizováno: 08.12.2021 14:50

Základní informace

Adrenalinem nadupaný tábor pro opravdové dobrodruhy, který pořádáme, pro odvážné holky a kluky, ve spolupráci s aeroklubem Plasy, výsadkáři ze 4. brigády rychlého nasazení Žatec a letci z 24. základy dopravního letectva Kbely, na letišti aeroklubu Plasy.  Každý táborník získá osvědčení o absolvování armádního survivalového kurzu, ti nejlepší získají červený výsadkářský baret a vítězové celotáborové bodovací soutěže letí za odměnu letounem z ll. světové války, skutečným warbidem. Letecko-parašutistický tábor je jediným dětským táborem pořádaným v České republice na letišti s plným letovým provozem. Nad táborem tradičně přebírá záštitu ministr obrany a náčelník generálního štábu AČR. Holky a kluci projdou výcvikem v pilotování motorových letadel aeroklubu, potápění s dýchacími přístroji, sebeobraně, slaňování z výškových budov, přežití v přírodě ve dne a v noci, naučí se základům preperství. Budou létat s několika typy letadel, jezdit obrněnými transportéry Pandur. Na tábor za dětmi přiletí vojenské vrtulníky a historická letadla.Letečtí modeláři si s sebou přivezou své RC modely. Minimální věk pro účastníky tábora je deset roků. Letecko-parašutistický tábor není žádný výkrmák pro mamánky, ale pořádný adrenalinový nářez. Nosíme maskáče a kdo chce být držitelem črveného baretu, musí si jej nejdříve zasloužit. Jsme parta skvělých kamarádů a kamarádek, pomíháme si navzájem a spoléháme jeden na druhého. JEDNOU VÝSADKÁŘ - NAVŽDY VÝSADKÁŘ!

Datum:
NE, 10.–17. 7. 2022
Věk:
10 - 17 let
Kapacita:
70
Základní cena:
5 200 Kč
Poznámka k ceně:
v ceně jsou zahrnuty vyhlídkové lety, celodenní stravování 5x denně, ubytování, táborové oblečení, výlety

Kontaktní osoba

Stanislav Kutheil
 
+420 605 247 385

Místo konání

Letiště aeroklubu Plasy  
Letiště  404
331 01 Plasy  –   Plasy
Plzeň-sever
Plzeňský kraj
Česká republika

GPS: 49,92198°, 13,37778°

Program

pilotování motorových letounů aeroklubu, potápění s dýchacími přístroji, airsoft, parkour, trénink musado, pozemní parašutistický výcvik, slaňování z výškových budov, noční výsadky s přespáním v lese, létání s RC modely letadel, zdravotnický kurz první pomoci. Děti jsou na letecko-parašutistickém táboru rozděleni do táborových oddílů. Elitní oddíly červená 1 a červená 2, jsou tvořeny nositeli červených baretů a držiteli odznaku komando. V čele oddílů stojí ti oddíloví vedoucí, kteří mají velké zkušenosti s airsoftem. Oddíly zelená 1 a zelená 2, patřím těm táborníkům, kteří zatím nemají splněné podmínky pro získání červeného baretu a nováčkům, v čele zelených oddílů stojí nejzkušeňější táboroví vedoucí (piloti aeroklubu). Oddíl černá 4, je tvořený old táborníky a je to táborová inženýrsko letecká služba. V čele oddílu stojí táborový inženýr. Každý nový táborník, který přijede na letecko-parašutistický tábor prvně, složí slavnostní letecký slib u táborového ohně, který stvrdí přísahou na starou dřevěnou vrtuli. Pak je přijat za leteckého kadeta. Po skončení tábora je na slavnostním nástupu jmenován do první letecké hodnosti Flight sergeant (F/Sgt). S každám táborem je povýšen do vyšší letecké hodnosti a na jeho Spitfire přibývají osobní totemy.

 

Okolí

Letiště je na kopci jižně od údolí, kterým protéká řeka Střela a leží v něm město Plasy. Letiště je obklopeno čistými lesy. Letecko-parašutistický tábor má stanovou táborovou základnu v těsné blízkosti hangárů. Vedle je vícepatrová, zděná hlavní letištní budova s řídicí věží TWR. V letištní budově je táborová kuchyně a letecká jídelna, sprchy, toalety a ošetřovna. Piloti stolují v letecké jídelně, jídlo se podává do talířů, jí se příborem. Pokud je tábor mimo základnu, jídlo se konzumuje z ešusů. Vedle budovy je letištní bazén, kde děti plavou a hrají různé vodní hry, také zde probíhá základní potápěčský výcvik.

 

Doprava

Doprava na letiště vlastní.

 

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
 

Přidat komentář