Opravdu?

30a2

Pořadatel: Asociace TOM ČR, TOM 4312 Třicítka a Dvojka

Aktualizováno: 05.09.2022 09:51

Základní informace

Turistický oddíl mládeže Třicítka a Dívčí Dvojka každoročně pořádá 18 denní tábor pro své členy, členky a další zájemce o táboření v divoké přírodě plné sportovních, naučných i bojových her a soutěží

Datum:
PO, 10.–28. 7. 2023
Věk:
9 - 12 let
Kapacita:
50
Základní cena:
5 300 Kč

Kontaktní osoba

Ivo Svoboda
 
605988574

Místo konání

Vlčí skála  
Unnamed Road  
679 13 Sloup
Blansko
Jihomoravský kraj
Česká republika

GPS: 49,43675°, 16,76171°

Program

Vybaveni jsme podsadovými stany, velkým stanem s kuchyní a jídelnou, polními sprchami (60 lidí se vysprchuje během jedné hodiny) a polními záchody (zvlášť pro kluky, zvlášť pro dívky).

Program tábora tvoří sportovní, naučné a bojové hry. Táborníci jsou rozděleni do pěti družin; většina her a soutěží je týmová - po družinách. Několikrát za tábor konáme i noční hru. Převážná většina našich aktivit se koná v bezprostředním, někdy vzdálenějším okolí tábora. Do civilizace vyrážíme zpravidla jednou za tábor; hygienické podmínky pro konání táborů tuto aktivitu ale mohou omezit, nebo úplně vyloučit, jak se to stalo v roce 2020.

Naše letní tábory si nejvíce užijí táborníci ve věku 9 až 12 let. Vlastní zkušenost s tábořením je vítána, ale není podmínkou. Každopádně by na náš tábor měli jet jen ti, kteří o podobný typ tábora mají zájem.

Drobnou elektroniku táborníkům nezakazujeme. Na našem táboře ale není zdroj elektřiny potřebný k jejímu dobití.

 

Okolí

Tábor na louce uprostřed lesů cca 5 km od nejbližšího osídlení. Divoká příroda je všude kolem, 10 - 20 minut cesty od nás jsou i další tábory. Kůrovec je v lesích aktivní, lesákům se ale daří místní lesy ochránit.

Místo pro koupání je vzdáleno 4, resp. 5 km; v roce 2020 hygienické podmínky tuto aktivitu neumožnily. 

 

 

Doprava

Jsme z Ostravy-Poruby a z tohoto města na tábor vyrážíme, proto uvítáme zájemce především ostravské a z blízkého okolí. Osazenstvo tábora přepravujeme na tábor a zpět domů autobusem; odjezd z Ostravy, návrat tamtéž. Příjezd k táboru po asfaltové místní komunikaci je omezen (vjezd jen na povolení obce).

 

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
 

Přidat komentář