Opravdu?

Záchranářský tábor

Pořadatel: Dětské tábory ZARU, z.s.

Aktualizováno: 02.06.2022 10:05

Základní informace

Tento typ dětské zotavovací akce je určen pro děti se smyslem pomáhat v nouzi druhým či s vizí připravovat se pro své vysněné budoucí povolání záchranáře, popř. pro děti, které se chtějí seznámit s touto činností.

Celý záchranářský tábor je koncipován v duchu seznámení se s prací jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému ČR. Děti se zde budou moci naučit základům první pomoci, základům záchrany lidského života, a to ať již za instruktáže zaměstnanců Zdravotnické záchranné služby či Vodní záchranné služby, Hasičského záchranného sboru.

Bude zde připraven velice hodnotný tematicky zaměřený program plný her včetně ukázek činnosti a práce profesionálních záchranářů jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému včetně jimi používané techniky a technických prostředků. Děti se zde setkají s nasimulovanými úrazy či nehodami, se kterými mohou v běžném životě přijít do styku a které se budou učit adekvátně k dané situaci řešit. Každá z her bude vyhodnocována a děti budou odměňovány drobnými věcnými cenami a diplomy. Vyvrcholení celého tábora bude spočívat v celodenní tematicky zaměřené táborové hře, přičemž při závěrečném vyhodnocení celého záchranářského tábora děti obdrží osvědčení o získání odbornosti „Mladý záchranář 1., 2. či 3. stupně“ v závislosti na jimi dosažených znalostech a dovednostech.

Datum:
PÁ, 29. 7. 2022 – 27. 8. 2022
Věk:
8 - 18 let
Zvýhodněná cena:
4 290 Kč

Turnusy

PÁ, 29. 7. 2022 – 5. 8. 2022
4 290 Kč
PÁ, 5.–12. 8. 2022
4 290 Kč
SO, 20.–27. 8. 2022
4 290 Kč

Kontaktní osoba

Michal Šefrna
 
+420 608 159 466

Místo konání

spolekdeti@seznam.cz  167
262 56 Svatý Jan  –   Hrachov
Příbram
Středočeský kraj
Česká republika

GPS: 49,66244°, 14,30159°

Program

Volný čas, doplňkové a celotáborové programy

Snažíme se o to, aby děti netrávily čas pouze ve svém oddíle, ale aby se setkávali i s dětmi z ostatních táborů. V případě ZT Campu probíhá interakce s dětmi z ostatních táborů zejména v odpoledním klidu a na večerním programu, který tvoří soutěže, diskotéky, táborák, vystoupení vedoucích a dětí v táborové párty stanu a různé sportovní aktivity.

Kolektivní sporty: Máme připraveno spoustu kolektivních her a soutěží pro celý tábor. Nebude chybět fotbal, volejbal, ani plavání. K dispozici máme hřiště a velký bazén.

Hry, soutěže, Relax a zábava: Jako na každém správném táboře ani u nás nebude chybět celotáborová hra a plno soutěží, večerní diskotéky, promítání filmu nebo opékání buřtů u ohně. Odpoledne je vyhrazeno především oddílovým soutěžím, etapovým hrám a koupání v bazénu.

Večerní program: Každý večer je na výběr z několika aktivit. Hlavní večerní program probíhá v táborovém večírku stanu. Program se každý den liší. Je ovšem plný bláznivých show, retro party, diskotéka, scénka vedoucích i dětí a spoustu dalších, na co děti dlouho vzpomínají. Poslední večer každého turnusu nás čeká prodloužený program, kde děti mohou předvést, co se na táboře naučili. Budeme vyhlašovat vítěze táborových soutěží a disciplín, rozdávat ceny oddílům i jednotlivcům.

 

Doprava

Informace o dopravě budou včas předány zájemcům. 

Svozový autobus bude zajištěn z Prahy. V případě většího množství zájemců z jednoho města, je možné nechat vypravit autobus i tam.