Opravdu?

HOROLEZECKÉ TÁBORY

Pořadatel: Společnost SINDIBÁD

Aktualizováno: 30.01.2023 14:10

Základní informace

Děti jsou rozděleny do oddílů především podle individuálních možností a výkonnosti. Pod vedením a jištěním lezeckého instruktora pak po oddílech probíhá vlastní lezecká činnost, která je naplánována od jednoduchých cest, přes cesty středně těžké...
Datum:
SO, 29. 7. 2023 – 5. 8. 2023
Věk:
8 - 18 let
Kapacita:
20
Základní cena:
5 360 Kč

Kontaktní osoba

Irena Koberová
 
777 883434

Místo konání

 
Hejnice, Jizerské hory
Liberec
Liberecký kraj
Česká republika

GPS: 50,88133°, 15,17813°

Program

Typ tábora: Horolezecko vodácký tábor
Ubytování: Karavany

Program
Děti jsou rozděleny do oddílů především podle individuálních možností a výkonnosti. Pod vedením a jištěním lezeckého instruktora pak po oddílech probíhá vlastní lezecká činnost, která je naplánována od jednoduchých cest, přes cesty středně těžké, až po cesty nejtěžší a bouldry.

Lezení probíhá na několika místech. První místní stěnou je venkovní stěna patřící hejnickému horolezeckému oddílu. Druhou místní možností  lezení je několik horolezeckých stěn postavených v hejnické tělocvičně. Jednou v týdnu pak vyrážíme vláčkem do Liberce na celodenní lezení do lezeckého centra Šutr. A jednou v týdnu vyrážíme autobusem na skalní stěnu do Frýdlantského výběžku u obce Saň.

Výlet na táboře:

1.výlet: Na táboře jsme naplánovali výlet do libereckého bazénu, který je takovým malým aquaparkem. Nabízí totiž malý i velký plavecký bazén, Kneippův chodník, čtyřdráhovou nerezovou skluzavku, vlny, vířivku i tobogan. Velmi oblíbená je divoká řeka s vířivkou, jeskyní a nuceným plaváním, s teplotou vody 26°C. Cena 380 Kč/os (autobusová doprava, vstupné, doprovod vedoucích).

2.výlet: Nově také poskytujeme výlet vlakem do liberecké iQLANDIE. Jedná se o čtyřpatrové vědecko-zábavní centrum, které ti přiblíží vědu hravou formou. Navštívíme expozice o více než 400 interaktivních exponátů, které pracují ve vědních oborech jako astronomie, geologie, chemie, fyzika, matematika, zeměpis. Cena 390 Kč/os (vlaková doprava, vstupné, doprovod vedoucích).

 

Okolí

Karavanový tábor s kapacitou 20 dětí je postaven v krásné přírodě Jizerských hor na louce umístěné nedaleko obce Hejnice. Louka slouží k táborovým hrám, nástupům, odpočinku, opalování tak dalším táborovým činnostem. Téměř celá louka je obklopena březovým hájkem nebo smrkovým porostem jehož stínu a příjemného chládku děti využívají především v horkých letních dnech po dobu poledního klidu.Na louce samozřejmě nechybí ohniště s posezením, trampolína, stožár, vstupní brána, karavan jakožto společenská místnost... V blízkosti tábora je rybník, který využijeme v teplých dnech ke koupání, ke konání různých vodních her, ale také k relaxaci a odpočinku u vody.

 

Doprava

Doprava: Autobusem z Prahy a Liberce, nebo vlastní doprava přímo do Hejnic.