Opravdu?

1. turnus - Instruktorská škola v Kunčicích pod Ondřejníkem

Pořadatel: Agentura TAPAZA s.r.o.

Aktualizováno: 12.10.2022 11:32

Základní informace

Instruktorská škola (IŠ) je určená pro všechny, kteří by v příštích letech chtěli na naše tábory jezdit jako instruktoři nebo vedoucí.

Datum:
SO, 1.–9. 7. 2023
Věk:
15 - 18 let
Kapacita:
15
Základní cena:
5 590 Kč
WWW:
Přihláška:
Typ tábora:
Zaměření tábora:
Ubytování:

Všechny termíny

1. turnus - Instruktorská škola v Kunčicích pod Ondřejníkem
SO, 1.–9. 7. 2023
5 590 Kč

Kontaktní osoba

Michal Chmelař
 
724315620

Místo konání

Čabová  627
793 05 Moravský Beroun  –   Čabová
Olomouc
Olomoucký kraj
Česká republika

GPS: 49,80690°, 17,47198°

Program

Účastníci si užijí klasický tábor ve variantě flexi nebo airsoft, nicméně v rámci programu budou mít i několik seminářů, seznámení se základními povinnostmi vedoucích nebo např. některé služby/úkoly v praxi. Úspěšní absolventi IŠ jsou pak mezi členy táborového personálu přijímáni jako uchazeči s praxí – mají tedy přednost před uchazeči bez praxe na našich táborech.

Náplní jednotlivých přednášek budou téma ta jako: 

Chod tábora 
Soubor přednášek seznámí účastníky Instruktorské školy se základními prvky a povinnostmi provozovatele tábora, opomenuty nebudou ani povinnosti hlavních a oddílových vedoucích; v přednáškách bude účastníkům také nastíněná tvorba programu, skladba personálu nebo denní režim na našich táborech.

Hygiena
Tento blok bude úzce propojen se zdravotní přípravou, účastníci se zde seznámí se základními hygienickými předpisy.

Zdravotník příprava
Tento blok se sestává především ze základů první pomoci, anatomie člověka a znalosti základních léků podávaných na táboře (a jejich účinků).

Provoz tábora
V tomto bloku se účastníci seznámí s chodem kuchyně na táboře, úklidu, údržby, zásobování apod. 

Práce v kolektivu
Tato část Instruktorské školy bude především praktická, účastníci budou totiž působit v jednotlivých oddílech jako poloinstruktoři, budou tedy pomáhat s prací vedoucím a instruktorům, vyzkouší si většinu služeb na táboře nebo se budou podílet i na přípravě a realizaci táborového programu.

Dětská psychologie
Náplní je výklad o chování dětí a chování před dětmi, tj. účastníky našich táborů. Součástí tohoto bloku je také představení modelových krizových situací, které mohou na táboře nastat a nastínění jejich správných řešení.

 

Okolí

Areál tábora se nachází na okraji vesnice Kunčice pod Ondřejníkem, konkrétně na úpatí hory Ondřejník v horském údolí Moravskoslezských Beskyd. Svahy okolních hor využívají milovníci turistiky a paraglidingu. V zimě jsou zde výborné podmínky k turistice na lyžích. Areál tábora je již několik desetiletí využíván k pořádání dětských táborů a rekreace. Součástí areálu tábora je několik hřišť, bazén 9 x 25 metrů pro koupání, hala a klubovna. K ubytování slouží dřevěné chatky a sruby (kapacita od 4 do 7 lůžek). Součástí areálu je zařízená ošetřovna, profesionálně vybavená kuchyň a jídelna pro 150 osob. Kromě areálu tábora také plně využíváme hřiště místní školy a multifunkční hřiště nedalekého hotelového resortu.
 

Doprava

Agentura TAPAZA zprostředkovává dopravu na naše tábory vlakem nebo autobusem z Brna, Ostravy a Olomouce. Doprava je organizovaná a během celé cesty budou s dětmi naši zodpovědní vedoucí. Na tábor je možno se dopravit i vlastní dopravou-individuálně. Více informací o dopravě naleznete na www.taborytapaza.cz

 

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
 

Přidat komentář