Opravdu?

Letní tábor u koní 2023 Šťastný statek

Pořadatel: Šťastný statek

Aktualizováno: 20.10.2022 15:54

Základní informace

Šťastný statek - Celoroční tábory na koních v přírodě Máchova kraje. Snažíme se zaměřit na co největší okruh činností. Děti se seznámí s pobytem v přírodě, skautskými a bojovými hrami, jízdou a výlety na koních společně s jejich výcvikem.
Datum:
NE, 2. 7. 2023 – 1. 9. 2023
Věk:
7 - 15 let
Základní cena:
3 900 Kč

Turnusy

Kontaktní osoba

Luděk Šťastný
 
722 502 193

Místo konání

Provodín  211 ⁄ 211
47167 Provodín  –   Provodín
Česká Lípa
Liberecký kraj
Česká republika

GPS: 50,61810°, 14,61422°

Program

Typ tábora: S koňmi
Ubytování: Budova, chatky a stany s podsadou

Program
Náš tábor je určen pro chlapce i dívky, kombinuje jízdu na koních a klasický táborový program v přírodě s indiánskou tématikou. Děti se seznámí s pobytem v přírodě, skautskými a etapovými hrami, jízdou na koních i ponících.Největší prostor je věnován právě koním, program je uzpůsoben tak, aby práce s nimi byla na pořadu kromě celodenního výletu každý den. Účastníci jsou rozděleni do dvou skupin po 10 tábornících tak, aby si každý mohl v maximální míře koně užít. Děti se naučí starat se o koně, připravit na vyjížďku, vodit i samostatně jezdit. Méně zkušené a mladší táborníky zprvu vodíme, starší jezdci si mohou ihned užít klus i cval na pastvinách i okolních cestách. Vyzkoušíme si jízdu s indiánským smykem a pobyt v indiánské sauně. Podíváme se do obrovských lesů bývalého Ralského vojenského prostoru, prozkoumáme Hradčanské stěny, meandry řeky Ploučnice, okolí obory Velký Dub a jiné zajímavosti.
 

Okolí

Nacházíme se přibližně 70 km na S od Prahy v krásné přírodě Máchova kraje obklopeni nádhernými lesy bývalého Vojenského prostoru Ralsko v blízkosti hradů Bezděz a Houska. Statek je umístěn v těsné blízkosti těchto lesů, což nám umožňuje bez jakéhokoli vyrušování provádět veškeré tábornické činnosti.
 

Doprava

Doprava individuální autem či vlakem.