Opravdu?

Letní tábory 2020 Velké Skaliny

Přejít na hodnocení

Pořadatel: Skaliňák z.s.

Aktualizováno: 10.02.2020 08:39

Základní informace

Letní dětský tábor Velké Skaliny se může pyšnit dlouholetou tradicí. Dětský tábor v malebném prostředí Novohradských hor se těší velké oblíbenosti již řadu let. Spousta dětí se k nám vrací z důvodu perfektně připravených celotáborových her, které mají vždy nějaké atraktivní téma. Celotáborové hry se připravují s velkým předstihem vedoucími, kteří uplatňují již letité zkušenosti s organizací a s prácí na letních dětských táborech. Letní dětský tábor probíhá celé dva měsíce prázdnin. Vždy po 14 dnech se mění jednotlivý běh. Každý jednotlivý běh se pyšní svou celotáborovou hru.

Celotáborová hra se začíná realizovat hned v první den příjezdu dětí, ty pak 14 dní mezi sebou vedou klání v různých disciplínách, naříklad se zdokonalují ve sportu, v důvtipu, procvičují si pamět, ale hlavně se na letním dětském táboře učí týmové hře. Celotáborová hra je většinou koncipována tak, aby se děti bavily a aby si ji plnými doušky užily.

velke skaliny harry potter

Letní dětský tábor je určen pro děti od 7- 15 let. Po domluvě lze vzít dítě na dětský tábor i ve věku 6 let. Dětské tábory jsou obecně pro děti skvělým zážitkem. Poznají nové kamarády, zažijou spoustu dobrodružství, užijou si legraci, naučí se samostatnosti V pozdějších letech budou s jistotu na letní tábor vzpomínat jen a jen v dobrém.

Náš letní tábor je velmi oblíbený. Každoročně jsou všechny běhy s předstihem zaplněné. Nejlepší referencí pro náš letní tábor je, že se k nám děti každý rok vrací, někteří dokonce jsou tak spokojení s prostředím, celotáborovou hrou i vedoucími, že absolvují dva běhy v průběhu prázdnin.

Určitě náš letní dětský tábor s všemi vedoucími se na vás bude těšit. Přihlaste se co nejdříve, volná místa čekají právě na vás.

Datum:
SO, 27. 6. 2020 – 22. 8. 2020
Věk:
6 - 16 let
Základní cena:
4 490 - 5 490 Kč
WWW:
Přihláška:
Typ tábora:
Ubytování:

Turnusy

SO, 27. 6. 2020 – 11. 7. 2020
5 490 Kč
SO, 11.–25. 7. 2020
4 990 Kč
SO, 25. 7. 2020 – 8. 8. 2020
5 390 Kč
SO, 8.–22. 8. 2020
4 490 Kč

Kontaktní osoba

Stanislav Šimášek
 
777132640

Místo konání

 36
382 41 Benešov nad Černou  –   Velké Skaliny
Český Krumlov
Jihočeský kraj
Česká republika

GPS: 48,74585°, 14,57453°

Program

1. běh 2020 - Disneyland

Disneyland je místo plné smíchu a zábavy. Co by se ale muselo stát, aby se všechna radost vytratila? Odjakživa se ví, že královna Zloba si chce udržet trůn a má strach, že stále narůstající spokojenost v říši pohádek může ohrozit její moc v lidské říši. Rozhodne se proto, že v říši pohádek již není místo pro ledová kouzla Elsy v království Arendelle, ani pro veselá dobrodružství Mickeyho Mouse ve všech velkoměstech světa. A co teprve pro kovboje Woodyho s Buzzem Rakeťákem? Nebylo by lepší, aby zůstaly pouhými hračkami? Sama Zloba si neuvědomuje, že v každé říši existují mnohem důležitější věci, než jsou sláva, trofeje a moc. Ale dokáže ji o tom přesvědčit třeba Blesk McQueen dřív, než ho spolu se všemi jeho kamarády nenávratně promění v pouhá vozidla sloužící lidem? Pojď nám pomoci odvrátit černou magii zlé královny Zloby a zachránit pohádkové příběhy Ledového království, Mickeyho Mouse, Příběhu hraček a Aut, aby je Zloba nevymazala ze světa pohádek.

2. běh 2020 - Indiana Jones a tajemný Excalibur

Excalibur je napříč světem znám především jako meč krále Artuše. Podle některých legend s ním může vládnout jen ten, kdo ho vytáhne z kamene, podle jiných ho Artušovi darovala Paní jezera, podle jiných má cosi společného s kouzelníkem Merlinem... Ale koho to zajímá, že? No, Indiana Jonese určitě ano. Některé jiné lovce pokladů určitě ne. Ty zajímají mnohem více vlastnosti bájného meče, zvláště oblíbená je ta, že svého majitele činí neporazitelným a lákavá je pro ně i cena samotného artefaktu. Protože zájem je veliký a každý pobuda už se vidí na světovém trůnu, nezbývá Indymu než dát rychle dohromady několik týmů složených z všemožných odborníků od sečtělých archeologů po neohrožené a nepostradatelné dobrodruhy a skočit rovnýma nohama do nového dobrodružství!

3. běh 2020 - Zaklínač: Válka o medailon

Zaklínačské hradiště Kaer Morhen je místo určené pro výcvik budoucích zaklínačů vybraných osudem, který je předurčil nejen k zabíjení netvorů, ale i k pomoci obyčejným lidem. Stát se zaklínačem ale není jednoduchý úkol, je nutné se podrobit Zkoušce trav a Cestě meče. Tyto zkoušky na svém konci skrývají zaklínačskou odměnu v podobě stříbrného zaklínačského medailonu, který rozezná stopy magie a prokáže příslušnost k určitému zaklínačskému rodu, s jehož pomocí lze přispět k výhře císařství Nilfgaard na jihu nebo k výhře severních království Nordlingů v jejich dlouholeté válce. Jak se nám za tuto možnost odměníš? „No přece, dáš nám to, co nalezneš doma, aniž bychom to čekali.“ Zároveň je nutné pomoci královské vnučce, která má potíže se svými magickými schopnostmi – neumí je zvládnout sama. Tak vzhůru do boje!

4. běh 2020 - Alenka v říši divů

14 dní plných zážitků, na které hned tak nezapomenete. Vydáme se na putování za králíkem, který nás králičí norou přenese do fantasy Skalin. Setkáme se s celou škálou pozoruhodných postav, od vychloubačného Plcha až po vyšinutého Kloboučníka, od zubící se kočky Šklíby až po houseňáka Absaloma, od podivné Bílé královny až po její zlou starší sestru Srdcovou královnu. Přidáš se k nám i ty? :)

Bezlepkový tábor, bezlepková dieta, bezlepková strava, celiakie, tábor pro celiaky

Máte dítě, které trpí celiakií? Velice dobře víme, jak je náročné sehnat letní tábor s bezlepkovou dietou, proto je možné na 4. běh pro vaše dítě objednat bezlepkovou dietu. Bohužel sami velice dobře víte, že bezlepkové produkty nejsou nijak levnou záležitostí, proto příplatek za bezlepkovou dietu je 900,- na osobu. Celý bezlepkový tábor pak tedy vyjde na 5390,- Kč. Garantujeme plnohodnotnou bezlepkovou dietu po celou dobu pobytu. Některé bezlepkové letní tábory již tuto možnost nabízí, ale bohužel víme, že kvalita neodpovídala kvantitě Nemusíte se tedy obávat toho, že by děti v tomto ohledu strádaly. V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat.

 

Okolí

Tábor je umístěn v krásné přírodě podhůří Slepičích hor poblíž obce Velké Skaliny cca 10 km od Kaplice.

Slepičí hory

Tak je nazývána nejvyšší část Novohradského předhůří mezi Besednicí, Kaplicí, Benešovem nad Černou a Trhovými Sviny. Tento žulový masiv tvoří hřbet s výraznými zlomovými svahy a četnými skalami a balvany, pokrytý převážně smrkovými a borovými lesy. Výrazné jsou tři hlavní vrcholy: nejvyšší Kohout (870 m), Vysoký kámen - Slepice (865 m) a Besednická hora (753 m).

V okolí je řada míst a obcí, spjatých svou historií s rody Rožmberků a Buquoyů. Z nejznámějších možno jmenovat:

Malonty - gotický kostel sv. Bartoloměje (1364)
Hrad Sokolčí - zbytky gotického hradu (13. stol.) na skále nad říčkou Černou
Tichá - zřícenina tvrze pánů z Velešína
Cetviny - obec pův. ze 13. stol. v majetku Rožmberků ležící na Malši na samé hranici z Rakouskem, po r. 1945 vylidněna zanikla, dochoval se pouze devastovaný trojlodní gotický farní kostel Narození Panny Marie z r. 1384 a kašna
Blansko - Farní kostel sv. Jiří z r. 1359 přestavěn v pozdně gotický, později barokně upraven (1735), krásný rozhled od kaple Nejsvětější Trojice z r. 1798
Besednice - osídlení již v 8. a 9. stol. - v okolí 30 kruhových slovanských mohyl, farní hostel sv. Prokopa z r. 1738 je dominantou pro celé okolí
Soběnov - ves ulicového typu, farní kostel sv. Mikuláše z r. 1359
Svatý Jan nad Malší - mladá ves (1786) s poutní barokním kostelem sv. Jana Nepomuckého, na kopci zdaleka viditelná
Pořešín - zřícenina hradu nad Malší ze 13. stol.
Hrad Louzek - asi 4 km jižně od Kaplice na ostrožně mezi Malší a Zdíkovským potokem. Založen na konci 13. stol. k ochraně obchodní stezky z Českých Budějovic do Rakouska, od r. 1448 přešel do vlastnictví Oldřicha z Rožmberka, který jej připojil k novohradskému panství. Již v 16. stol. přestal být hrad užíván a zpustl. Dobře patrné jsou valy a příkopy, jimiž byl chráněn přístup, zachované zdi jádra hradu nesou stopy po "hledačích pokladů". Z Kaplice sem vede přes Rychnov nad Malší modrá turistická značka.

Kaplice - vstupní brána do Novohradských hor

Kaplice je město v jižních Čechách, jehož kořeny spadají do poloviny 13. století. Roku 1434 byla Kaplice připojena Oldřichem z Rožmberka k panství Nové Hrady. Po třicetileté válce se začala poněmčovat, v letech 1850 - 1960 byla okresním městem.

Z památek připomeňme děkanský kostel sv. Petra a Pavla, pův. ranně gotický zmiňovaný již v r. 1257 (tzv. německý), po požáru 1507 byl přestavěn na pozdně gotický, dvojlodní s křížovou klenbou. Druhý kostel sv. Floriana (tzv. český, vysvěcen r. 1491) je pozdně gotická stavba s valenou klenbou.

Kaplice má pěkné náměstí s Novou radnicí a řadu městských památkově chráněných domů. Kaplice leží na řece Malši a na spojnici mezi Českými Budějovicemi a rakouským Lincem. Je vstupní branou do Novohradských hor.

 

Doprava

Doprava vlastní

Autobusem z Prahy, Tábora a Českých Budějovic

 

Hodnocení

0
0 hodnocení
0x
0x
0x
0x
0x
0x

Moje hodnocení

Moje hodnocení
Vaše hodnocení 0 
bylo uloženo.

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
 

Přidat komentář