Opravdu?

Letní Tábor Laser Game Survival Camp

Pořadatel: "International Capoeira Raiz Czech Republic, spolek"

Aktualizováno: 15.03.2019 09:31

Základní informace

Datum:
30.06.2019 - 17.08.2019  
Věk:
10 - 18 let
Cena:
4 500 Kč
WWW:
Přihláška:
Druh tábora:
Zaměření tábora:
Ubytování:

Turnusy

30.06.2019 - 05.07.2019  
4 500 Kč
07.07.2019 - 12.07.2019  
4 500 Kč
28.07.2019 - 02.08.2019  
4 500 Kč
12.08.2019 - 17.08.2019  
4 500 Kč

Kontaktní osoba

Grzegorz Damski
 
737010203

Místo konání

Morávka  
739 04 Morávka
Frýdek-Místek
Moravskoslezský kraj
Česká republika

GPS: 49,59339°, 18,50901°

Program

 LaserTagovou hrou stráví účastníci tábora převážnou část svého času. Program jednotlivých dní je sestaven z postupně složitějších her přecházejících až do misí, při kterých budou jednotlivé týmy plnit stále obtížnější úkoly. Většinou se zbraní v ruce. Na začátku tábora každý účastník projde jedním školením týkajícím se údržby zbraní (čištění,  manipulace). Po-té druhým školením týkajícím se vlastních her (správné a bezpečné chování při hrách, všeobecná bezpečnostní pravidla při LaserTag/LaserGame). Z těchto školení se budou první den večer skládat formou hry písemné i praktické testy. Po jejich úspěšném složení – tedy již druhý den tábora – se začnou odvíjet naplánované LaserTagové hry. LGSC tábory mají denní program: dopolední a odpolední blok LaserTagovych her, večer pak posezení a společné probrání herních statistik …
Kromě samotné hry, se účastníci táboru zúčastní cvičení workout, první pomoci, kurzu přežití v lese, základy sebeobrany,projížďky armádním vozidlem, a mnoho dalšího.

   Z počátku budou hry probíhat v táborové aréně. Zde každý získá správné návyky střelby na pevné i pohyblivé cíle. Druhou přípravou na hry v terénu budou střelby v těsné blízkosti tábora na pohyblivé cíle měnící vzdálenost vzhledem ke střelci – narozdíl od střelnice, kde je cíl stále stejně vzdálený, i když je pohyblivý. Další fází budou jednoduché hry v pevně daném nevelkém prostoru, kde se týmy naučí pohybu v přírodě, krytí, maskování a samozřejmě první jednoduché taktice, jak se pohybovat v týmu, jak krýt spoluhráče, jak vyprovokovat soupeře k akci… Po těchto hrách budou postupně následovat hry složitější, jako např. Průchod územím, Obsazení a udržení daného stanoviště, Transport zajatců, Obsazení a udržení opevnění, Noční přesun agentů, Obsazení a udržení budovy…

   Účastník s nejvyšším počtem bodů, získaných z předchozího dne, bude mít možnost si jako první v pořadí vybrat zbraň pro další den.
Kazdy z účastníků obdrží táborové tričko.

O LaserTagovich zbraních a oblečení

   Účastník si nepotřebuje kupovat/půjčovat zbraň, speciální masku a brýle. Veškeré vybavení máme na místě a vše k zapůjčení zdarma. Munice je zcela zdarma, protože se střílí infračerveným paprskem (100% bezpečné). Po LaserTagové hře v lese, nezůstane ani jeden plastový prvek jako jsou třeba kuličky, takže hra nemá žádný negativní dopad na životní prostředí. Ve hře LaserTag neexistuje ohrožení poranění, či modřin, atd.

   Zbraně na LGSC táborech mohou být všech typů: my používáme 3 typy AK – 12LTMP-9LT a Glock, vše s optickým zaměřovačem. Na hry doporučujeme vyčlenit starší oblečení. Barevně jsou pak nejvhodnější vojenské maskáče či jiné zelené, hnědé či černé oblečení. Oblečení na LaserTag se tedy skládá z dlouhých kalhot, trička, případně mikiny-bundy či jiného svrchního oděvu, lehkých rukavic, kšiltovky, a vhodné obuvi (nejlépe kanad, pohorek či jiné kožené obuvi).

Co s sebou na LGSC tábory

   Sportovní oblečení, maskáčové oblečení, trička, mikina nebo svetr, spodní prádlo, ručník, pláštěnka, holínky (kdo má kanady nemusí), toaletní potřeby, hrneček, propiska, blok A5, baterka, kapesné (cca 200 Kč), spacák. Vše sbalit do jednoho batohu/krosny/kletru/kufru. Léky, pokud účastník pravidelně nějaké užívá.

Co s sebou zejména nebrat

   Počítač, notebook, tablet, mobilní telefon, šperky, velké obnosy peněz a to především s ohledem na zvýšené riziko jejich zničení či ztráty. Motto k mobilním telefonům: Na LGSC táboře jsme v přírodě, kde je neustálé vyzvánění telefonů a pípání všech možných messengerů rušivým elementem v mnoha ohledech znemožňujících rozumnou práci s dětmi. Děti se navíc nesoustředí na danou táborovou činnost, když každou chvíli odpovídají kamarádovi na síti. Každý hlavní vedoucí tábora má služební telefon.

   V případě nutné potřeby na něj mohou mezi 19-20 hodinou rodiče zavolat a vyžádat si své dítě k telefonu. Pokud se vyskytne opačná potřeba kontaktu, například stýskající si dítě, zavolá naopak hlavní vedoucí tábora rodičům.