Opravdu?

Letní tábor Kačlehy

Pořadatel: Pionýr, z. s. - 78. pionýrská skupina Skalka

Aktualizováno: 16.11.2020 15:16

Základní informace

Letní tábor pro děti pořádáme nepřetržitě od roku 1973. Naše domovská základna se nachází poblíž Jindřichova Hradce na hrázi Kačležského rybníka, 3 km od vesnice Kačlehy v blízkosti rakouských hranic. Jedná se o tábor stanový (stany s dřevěnými podsadami a plnými podlážkami).

Datum:
17.07.2021 - 31.07.2021  
Věk:
9 - 15 let
Kapacita:
30
Cena:
3 900 Kč
WWW:
Přihláška:
Druh tábora:
Zaměření tábora:
Ubytování:

Kontaktní osoba

Alena Košařová
 
732 386 584

Místo konání

 
Česká republika

GPS: 49,09424°, 15,08974°

Program

Převážnou část dne tráví děti v lese, sousedícím s táborem, na vlastním hřišti a při pěkném počasí se koupou v 30 m vzdáleném rybníce, který patří mezi největší v jižních Čechách (180 ha). Děti, zúčastňující se tábora, mají program zaměřený především na turistiku a sport. Bohatost a různorodost čtrnáctidenního programu je dána nejenom motivovanou celotáborovou hrou, ale i plněním úkolů jednotlivců, třídenními oddílovými puťáky do blízkého i vzdáleného okolí, znalostní soutěží „Tábornická stezka“, oblíbeným střeleckým soubojem, pořádáním mezioddílových soutěží a her, nezapomenutelnými nočními hrami, celotáborovou olympiádou a především Pankačležskými hrami. Jedná se o tradiční bláznivé hry, které neodmyslitelně patří k našemu táboru, v nichž vítěz získá putovní sošku indiána, který mění majitele již přes 20 let. Tábor tradičně končí celodenním bojem o poklad a závěrečným táborákem s opékáním buřtů. Táborový program plní děti za dohledu a spoluúčasti vedoucích a instruktorů.

Okolí

Krajina Jindřichohradecka oplývá nejenom svou malebností, hlubokými lesy, romantickými rybníky, ale i bohatou historií s množstvím kulturních památek. Ve 12. století se Jindřichohradecko dostalo do majetku Vítkovců – pánů z Růže, kteří po dlouhá staletí pozitivně ovlivňovali celý ráz oblasti. Oblast těžila z výhodné polohy na staré obchodní stezce z Prahy do Vídně přes Stráž nad Nežárkou, J. Hradec, Kunžak, Slavonice a Znojmo.

Doprava

Jezdíme společně vlakem z Vršovického nádraží v Praze do Jindřichova Hradce, odsud domluveným autobusem až na táborovou základnu. Zavazadla (kufry, batohy) jedou avií. Po domluvě je možné se na tábor dopravit vlastním způsobem.

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
 

Přidat komentář