Opravdu?

KOŇSKÝ - NA DIVOKÉM ZÁPADĚ

Usporiadateľ: Tábory v Beskydech, z.s.

Aktualizované: 23.04.2021 16:31

Základné informácie

Osm dní v sedle, na které se jen tak nezapomíná! Pro milovníky koní jsme připravili ryze koňský tábor v krásném prostředí čisté beskydské přírody - přímo na jízdárně spojené s nově vystavěným penzionem, kde budou děti přímo nad stájemi ubytovány. Stáj disponuje jízdárnou o rozměrech 5030 metrů.
Tento tábor je určen všem pokročilým i začátečníkům, kteří chtějí s ježděním na koni začít, zkusit si, jaký je pohled na svět ze sedla koně, případně se v ježdění dále zdokonalit a zároveň nepřijít o klasický letní tábor. Na koňské farmě tráví děti každý den. Dětem se věnují zkušení cvičitelé, kteří jim také předají základní znalosti jezdců ohledně krmení, ošetřování a fyziologie koní.
Cílem tábora je umožnit dětem pobyt v přírodě, v prostředí zvířat a naučit je základním dovednostem při práci se zvířaty. Děti se například naučí, jak správně se o koně pečuje, co všechno obnáší vlastnit toto nádherné čtyřnohé zvíře a hlavně, jak se na něm hezky povozit. Podstatou ježdění je však nejdříve pochopení koňského života, vcítění se do jeho nálad i povahy. A pak přichází na řadu samotné studium, kde a jak koníka pobídnout k pohybu, jak ho zastavit, umět se udržet při jeho naklusání a další a další dovednosti. Ty zkušenější děti se samozřejmě budou dále zdokonalovat.
Koňský tábor má vyvážený poměr zábavy s koňmi a klasického táborového programu. Samozřejmě na táboře také nebude chybět celotáborová kolektivní hra na téma Indiáni v sedle nebo nezapomenutelný výlet od pramene Vsetínské Bečvy po hřebenech Vsetínských vrchů s úžasnými výhledy nejen na celé Beskydy. Děti si užijí spoustu legrace a budou každý den soutěžit o zajímavé ceny. Doplňkový program je opravdu bohatý . Na děti čeká táborák na zahradě, stezka odvahy, houbaření, koupání v přehradě Bečva nebo venkovním bazéně. Těšit se mohou na bohatý doprovodný program plný soutěží a her, včetně střelby z indiánského luku, kuše, hodu tomahavkem, petangue, her ve vodě, také stolních a karetní her pro chvíle odpočinku.

Dátum:
11.07.2021 - 18.07.2021  
Vek:
6 - 18 rokov
Voľné miesta:
8  /  20   (zostáva / max)
Cena:
6 790 Kč
266,33 EUR
Poznámka k ceně:
možnosti slev
WWW:
Prihláška:
Druh tábora:
Zameranie tábora:
Ubytovanie:

Kontaktná osoba

Ivana Zelinová
 
724 014 649

Miesto konania

 
Česká republika

GPS: 49,43216°, 18,28860°

Program

Děti se nebudou jenom dívat, ale skutečně jezdit každý den, a to i v den odjezdu dopoledne! Za pobyt jsou děti každý den v sedle a naučí se základy postarání o koně. Děti jezdí také ven do přírody, kdy podle zdatnosti je čekají i výlety na koních do okolí. Ať pokročilí, či začátečník. každý si přijde na své. Týdenní program zahrnuje především jízdu na koních, péče o koně, praktickou i teoretickou výuku. Dle schopnosti a zdatnosti se dítě naučí ovládat koně v kroku a klusu, zvládnout správný a bezpečný sed. Důležité je naučit se, jak koně zastavit a na škodu není ani cvičení rovnováhy formou jezdeckých her. Poznají práci s koňmi jako hřebelcování, čištění kopyt, sedlání, ošetřování a krmení.

Okolie

Koňské tábory a vyjížďky na koních v krásném prostředí čisté beskydské přírody. Středisko provozuje rovněž výuku a výcvik na jízdárně a pro pokročilé vyjížďky po okolí. Vše za přítomnosti zkušených pracovníků. Můžete se jen přijít podívat na koníky ve výcviku a v přípravě na dostihy, nebo si jen koníky pohladit a pořídit si s nimi hezkou fotku. Obzvláště pro děti jsou to zážitky k nezaplacení.
Na jízdárnou je nově vystavěn penzion a restaurace.

Penzion a Jízdárna se nachází v horské obci Horní Bečva,která leží v Chráněné krajinné oblasti Beskydy  www.valasskakrajina.cz
12 km východně od Rožnova pod Radhoštěm a po obou březích horního toku Rožnovské  (Dolní) Bečvy, která odděluje pásmo Vsetínských vrchů od Beskyd. Je to typická horská obec s nadmořskou výškou v centru 505 m. n. m. Nejvyšší vrchol je Vysoká 1024 m. n. m. Horskému charakteru odpovídá i značná rozlehlost obce, v níž žijí zejména starší generace v typických valašských dřevěnicích. Svou geografickou polohou je Horní Bečva vyhledávaným místem k letní i zimní rekreaci. Po celý rok je možno využívat značených turistických tras k procházkám a  výletům po  horských hřebenech.

Doprava

vlastní

autobusová zastávka Horní Bečva, přehrada

Komentáre

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

Pridať komentár