Vodní záchranná služba Brno-město, z. s.

  IČ: 22826416,  DIČ: CZ22826416

0 hodnocení
Přejít na hodnocení
Aktualizováno: 01.05.2020 21:06

Základní informace

Vodní záchranná služba Brno-město, z. s. (dále jen VZS BM) je nestátní nezisková organizace (zapsaný spolek). Naše organizace provozuje preventivní záchranářskou činnost a kvalifikovanou předlékařskou první pomoc na Brněnské přehradě a dalších lokalitách v Brně. 

VZS BM je také akreditovanou a autorizovanou vzdělávací institucí MŠMT ČR. Pořádáme kurzy pro plavčíky: Vodní dozor junior (VDJ), Vodní dozor senior (VDS), Záchranářské minimum (ZAM), Plavčík (PLA) a Mistr Plavčí (MPL). Dále v souladu s předpisy Státní plavební správy organizujeme kurz Vůdce malého plavidla (VMP). Také pořádáme autorizovanou zkoušku Instruktor plavání (IPL).

VZS BM úzce spolupracuje s Hasičským záchranným sborem, Zdravotnickou záchrannou službou, Městskou policií, Policií ČR a jsme členy Panelu NNO JmK.

Na VZS BM je pohlíženo jako na nezbytnou a vysoce specializovanou složku. Hlavní tíha a poslání činnosti spočívá v péči a vzdělání členů a mládeže, v zajišťování bezpečnosti při provozování různých sportovních akcí. Účastní se také akcí při rekreačních a zájmových aktivitách spojených s pobytem u vody a ve vodě. Významně se podílí na osvětě při poskytování první pomoci na suchu a ve vodě v řadách široké veřejnosti.

Naším hlavním posláním je preventivní činnost a poskytování první pomoci na hladině Brněnské přehrady a v její bezprostřední blízkosti.

Pořádáme také přednášky a předváděcí akce, vychováváme naše následovníky v kroužku Mladý vodní záchranář. Nedílnou součástí naší činnosti je i propagace a aktivní účast na závodech ve vodním záchranném sportu.

Kontakty

Sídlo

Pisárecká  480 ⁄ 11
60300 Brno  –   Pisárky
Brno-město
Jihomoravský kraj
Česká republika

GPS: 0,00000°, 0,00000°

Pořádané události

Léto s vodníky

Příměstský tábor na základně vodních záchranářů na brněnské přehradě. turnusy od pondělí do pátku (9:00 - 17:00) příchod možný mezi 8:30...
PO, 11. 7. 2022 – 26. 8. 2022
Brno-Bystrc Základna Vodní záchranné služby Brno-město
4 190 Kč

Poslední komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Podrobnosti