Opravdu?

Počítačový letní tábor Forum Camp - Český Krumlov

Pořadatel: European Youth Forum

Aktualizováno: 24.04.2020 13:39

Základní informace

Jeden z nejnovějších počítačových táborů v ČR zaměřených na digitální technologie, s širokou nabídkou fakultativních tanečních nebo jazykových workshopů,  nebo výtvarných atelierů.

Jedná se o ojedinělý typ tábora, který je stejně jako ostatní naše tábory pořádané v České republice specializován na určitou oblast. Jak je patrno již z názvu, hlavní náplní tohoto tábora je práce na počítači. Počítačové tábory jsou určeny pro začátečníky i pokročilé uživatele s tím, že právě těmto zkušenostem bude přizpůsobena výuka a přístup vedoucích.

Datum:
09.08.2020 - 28.08.2020  
Věk:
8 - 17 let
Cena:
5 990 - 6 500 Kč
WWW:
Přihláška:
Druh tábora:
Zaměření tábora:
Ubytování:

Turnusy

09.08.2020 - 18.08.2020  
5 990 Kč
18.08.2020 - 28.08.2020  
6 500 Kč

Kontaktní osoba

Anastasia Adeeva
 
(+420) 773 170 954

Místo konání

Alšova jihočeská galerie  144
373 41 Hluboká nad Vltavou
České Budějovice
Jihočeský kraj
Česká republika

GPS: 49,05232°, 14,44190°

Program

Program

Dětské počítačové tábory mají kromě činností spojených s počítači samozřejmě i další doprovodný program. Jsou to různé zábavné pohybové hry na louce, v lese, ve vodě na koupališti. Pro chvíle tělesného odpočinku pak slouží Scrabble, karty, šachy, stolní hry, nebo volitelné workshopy. K dispozici je samozřejmě i sportovní náčiní  nebo taneční sál. Nicméně hlavní programovou náplní tábora jsou činnosti spojené s počítači.

Hlavním cílem je, aby si u nás děti prázdniny pořádně užili a zároveň si přirozenou formou osvojili nové znalosti, a do budoucna se zapojily do mezinárodních projektů. Mimo  to se spřátelili  s dalšími táborníky a společně se obohatili o nezapomenutelné zážitky.

Výuka

O výuce –  IT tábora

Počítačové tábory a jejich výuka probíhá každý den v dopoledních a odpoledních hodinách, je rozdělena do několika oblastí. Tyto oblasti na sebe navazují, vzájemně se doplňují a prolínají. Výsledkem je pak určitá komplexní znalost o principu fungování, přístupu, ovládání a využívání počítače v oblastech nezbytných pro dnešního mladého člověka.

  • Softwarové vybavení počítače – kancelářské aplikace, operační systémy, grafické editory
    Základní síťování – seznámení se sítovými prvky, konfigurace LAN
  • Tajemství internetu a Life hacking
  • Kyberbezpečnost – Přednáška o záchraně dat
  • Zásady chování na internetu a ve hrách
  • Programování – matematický základ, C#
  • Vytváření webových aplikací HTML, CSS, Javascript, PHP
  • Doplňující přednášky různých témat historie technologií, esport, údržba počítače

O počítačích

Každý účastník počítačového tábora si musí vzít na tábor vlastní počítač (notebook nebo stolní PC), myš, podložku pod myš a 10 m dlouhý kabel k propojení svého počítače do sítě LAN. V případě stolního PC ještě monitor a klávesnici. Na táboře budou našimi vedoucími všechny počítače propojeny do jedné sítě. Není příliš vhodné brát počítač s úplně novou instalací Windows.

V zájmu všech účastníků je, aby počítače splňovaly tuto minimální konfiguraci:
– operační systém Windows 7/8/10
– dvoujádrový procesor s taktem 2GHz nebo vyšším
– operační paměť 4 GB
– grafická karta s pamětí 512MB
– 40 GB volného místa na disku
– sluchátka
– nejnovější verze ovladačů v počítači

Okolí

Táborové letní středisko se nachází na Šumavě, mezi Českým Krumlovem a lipenským jezerem. Návštěvníci ocení krásné kopcovité prostředí Šumavy, jehličnaté lesy a především nedotčenou čistou přírodu.

K pohodě a bohatému vyžití  slouží bazén 10×19 metrů, dětský bazén, dvě volejbalová hřiště, jedno fotbalové hřiště, dva stoly pro ping-pong, velká trampolína, houpačky, kolotoč, dětský koutek se skluzavkou a pískovištěm, painballové hřiště, prostor pro petang.

Dva kamenné krby s vlastní pergolou, každý na jiném konci areálu. Přírodní ráz celého areálu je umocněn mnoha stromy, keři a květinami.